еМагазин

Tag : дозволи

Локално

Млад битолчанец фалсификувал дозволи за движење во полициски час

Редакција
Полициски службеници од СВР Скопје, по наредба од судија на претходна постапка, извршиле претрес во дом на ул.„Владимир Комаров“ во Скопје, каде престојува З.Т. (22)...
Македонија

Која институција какви дозволи за движење ќе издава, согласно новиот полициски час

Редакција
Владата информира кои институции даваат дозволи во услови на ограничено движење на граѓаните на целата територија на државата и за кои категории на граѓани. Во...
Бизнис

Со посебни дозволи овозможена работа на фабриките, транспортот и доставата и за време на полицискиот час

Редакција
Економските оператори што работат во прва смена треба да го организираат работниот процес согласно забраната и посебниот режим на движење, а производствените капацитети кои работат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР распиша тендер за сообраќајни дозволи, државјанства, возачки книшки…

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) распиша оглас за набавка на сообраќајни дозволи, обрасци за возачки книшки, државјанства, обрасци за оружје, налепници, пробни тестови за автошкола....
ДОБРОСОСЕДСТВО

Ратификуван договорот за реципрочно признавање на возачките дозволи со Косово

Никола Осило
Собранието денеска го изгласа Законот за ратификација на Договорот со Владата на Косово за реципрочно признавање на возачките дозволи и ја констатираше оставката на Горан...
Бизнис

Во септември пад на бројот на дозволи за градба

Редакција
Во септември годинава се издадени 219 одобренија за градење, што е за 1,4  проценти помалку во однос на септември лани, објави денеска Државниот завод за...