еМагазин

Tag : Драган Ковачки

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Можно ли е одложување на изборите поради оспорувањето на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за министер за внатрешни работи?

Редакција
Армискиот полковник Драган Ковачки, кој е кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за министер за внатрешни работи, ги искомплицира работите околу формирањето на техничката влада, која треба...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи го „загреа“ Твитер

Редакција
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети го бендиса, но лидерот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев рече дека неможе да се изјасни за предлогот на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Драган Ковачки кого ВМРО-ДПМНЕ го предложи за технички министер за внатрешни работи

Редакција
Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се уште не се договорија за предлогот на опозицискиот лидер за технички министер за внатрешни работи....
Македонија ТОП СТОРИИ

Постои уставна пречка за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки да биде технички министер за внатрешни работи?

Редакција
Премиерот Зоран Заев се уште не може да се изјасни по предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, новиот технички министер за внатрешни работи да биде армискиот полковник Драган...