еМагазин

Tag : дрон

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Прекрасна снимка од дивокоза на сртот на Бистра во НП Маврово

Редакција
Националниот парк Маврово на својот Фејсбук профил објави снимка со дрон на сртот на планината Бистра на кое може да се види дивокоза. Видеото е...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Полицијата во Шпанија со дронови ги тера жителите да останат дома поради корона вирусот

Редакција
Во Шпанија, која од денеска поради превенција од корона вирусот е во делумен карантин, полицијата користи дронови со кои ги тера жителите да останат дома....
Балкан ТОП СТОРИИ

Снимка од дрон од разорниот земјотрес во Турција, бројот на загинати се искачи на 31 лице

Редакција
Бројот на загинати во земјотресот во Турција се искачи на најмалку 31 лице, а над 1.200 лица се повредени. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ВИДЕО) Најмалку 21 загинати...
Македонија

Град Скопје ќе испрати термален дрон за помош при пребарувањето на преживеани под рушевините во Драч

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов информираше дека во договор со градоначалникот на Тирана, Град Скопје кон Драч ќе упати специјална екипа опремена со термални...