еМагазин

Tag : ДСЗИ

Локално

ДСЗИ: Епидемија на жолтица има само во населбата „Даме Груев“

Редакција
Епидемија на жолтица на територијата на град Скопје е прогласена само во населба „Даме Груев“ во Општината Ѓорче Петров, информираат за МИА од Државниот санитарен...
ЖИВОТ

ДЗСИ изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи каде е лекувана почината родилка од Охрид

Редакција
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) на 24. јуни изврши вонредни инспекциски надзори во сите здравствени установи каде почината родилка од Охрид е лекувана, информираат...
Македонија

ДСЗИ информираше за условите за одење на аџилак

Редакција
Државниот санитарен и здравствен инспекторат во врска со претстојните патувања на граѓани на РМ од исламска вероисповед, во Саудиска Арабија на аџилак, ја информира јавноста...