еМагазин

Tag : двор

Локално

Кумановец повредил двајца со остар предмет

Никола Осило
На 28.07.2019 година околу 22,00 часот во СВР Куманово приведен е Ш.Б.(29), поради нанесување на повреди со остар предмет на А.Б.(51) и Е.Б.(23) по претходна расправија...
Локално

Несекојдневен случај: Му го запалил тревникот во дворот

Никола Осило
На 10.07.2019 во СВР Скопје пријавено е дека едно лице предизвикало пожар во тревникот во двор на Г.Ѓ.(59), информира МВР. Нема повредени лица, анаправена е...
Локално

Во дворот пронашол седум гранати од Првата светска војна

Никола Осило
На 03 јули во Полициското одделение Новаци, Н.Т.(52) од с.Црничани пријавил дека во дворното место пронашол пет гранати од 75мм, една од 65мм и една...
Локално

Велешанец во двор пронашол граната од Втора светска војна

На 25.05.2019 година било пријавено дека во Велес на улицата “Академик Пенчо Давчев“ во двор од куќа сопственост на Т.К. била пронајдена граната од Втора...
Локално

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Редакција
Седумдесет и двегодишниот Б.Ѓ.(72) од Велес починал вчера откако се лизнал додека ги полевал дрвјата во дворот и паднал од висина од околу 10 метри...
Локално

Валандовец го пронашол соседот мртов во двор

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 19:10 часот во Полициската станица Валандово, Д.Ј. (62) од Валандово пријавил дека го пронашол починат неговиот сосед П.Ј. (62) во дворот...