еМагазин

Tag : ДЗР

БАШ НИ Е ЌЕФ

ЗНМ и ДЗР потпишаа Меморандум за соработка

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Државниот завод за ревизија (ДЗР) денеска потпишаа Меморандум за соработка, во кој централно место зафаќа блиската заемна соработка...
Бизнис

ПИОМ пред колапс: Издатоците за пензии се зголемиле за 45% за шест години

Никола Осило
Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во текот на минатата година исплатиле пензии во вкупен износ од 58,4 милијарди денари, што е зголемување за 45%...