еМагазин

Tag : Европа

Бизнис

Добивката на „Европа“ намалена за 61,2%

Никола Осило
АД „Европа“ за периодот 01.01-30.06.2019 година оствари добивка во износ од 26.070.064 денари која е помала во однос на претходната година за 61,2%, соопшти компанијата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Можда Европа е секси ама Америка има поголеми цицки“: Твитер реакции за изјавата на Заев, дека Европа е најсексипилна дама во светот

Редакција
Изјавата на премиерот Зоран Заев, дека Европа мора да остане најсексипилна дама во светот за да не мотивира да продолжиме по европскиот пат, очекувано стана
Локално

Бесплатен превоз до скопскиот аеродром за пречек на ракометарите на Вардар

Редакција
ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. – Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Леле леле што направивме“: Твитер реакции за шампионот Вардар

Редакција
Македонскиот ракометен клуб Вардар по втор пат е европски првак. Македонија слави, Вардар се „главни“ на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите: Стинг да
Бизнис

Намалена добивката на „Европа“

Никола Осило
Вкупните оперативни приходи на АД „Европа“ за периодот 01.01-31.03.2019 година се намалени за 7,7% во однос на истите во 2018 година, соопшти компанијата преку Македонската
Бизнис

„Европа“ ја удвои добивката

Никола Осило
„Европа“ АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 106,3 милиони денари, што е двојно зголемување во однос на претходната година кога добивката
Бизнис

Зоран Здравев на местото на Јасмина Цветаноска во Одборот на директори на „Европа“

Никола Осило
„Европа“ АД Скопје преку Македонската берза известува дека на Собранието на акционери одржано на 6 мај 2019 година бил констатиран престанок на функцијата неизвршен член
Бизнис

Зоран Здравев на местото на Јасмина Цветаноска во Одборот на директори на „Европа“

Никола Осило
Се констатира престанок на функцијата неизвршен член на Одбор на директори на членот Јасмина Цветаноска поради поднесена оставка, пишува во предлог-одлуката за престојното Собрание на
Бизнис

Јасмина Цветаноска си поднесе оставка од Одборот на директори на „Европа“

Никола Осило
Акционерското друштво фабрика за чоколади, вафли и бонбони „Европа“ Скопје преку Македонската берза информира дека неизвршниот член на Одбор на директори Јасмина Цветаноска поднела оставка
Свет

Европа пред нова мигрантска криза: Поради војната во Либија 800.000 лица би можеле да тргнат кон европскиот брег

Редакција
Војната во Либија би можела да принуди повеќе од 800.000 мигранти да тргнат кон европските брегови, предупреди шефот на меѓународно признатата либиска Влада, Фајез ел