еМагазин

Tag : филип

ЖИВОТ

Антонио Милошоски доби принова: Синот Филип петто дете во неговото семејство

Редакција
Политичарот Антонио Милошоски, поранешен пратеник и министер за надворешни работи од редовите на ВМРО-ДПМНЕ доби син. „Драги пријатели, во ова тешко време за Македонија, нашето...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Скопје ќе биде „преплавено„ со „грчки“ споменици: Следи имплементација на Договорот од Преспа

Редакција
Деновиве во грчкиот Парламент се очекува да помине и ратификацијатата на Протоколот за прием на Македонија во НАТО, со што Договорот од Преспа и официјално...