еМагазин

Tag : фудбалер

Локално

Приведен 18-годишник кој влезе на терен и удри фудбалер во Тетово

Редакција
Осумнаесетгодишно момче од Тетово е приведено во полициска станица поради тоа што за време на фудбалски натпревар влезе на фудбалскиот терен и нападна фудбалер на...
Да помогнеме

Отворен број и на Т-Мобиле 143 113 за лекување на фудбалскиот работник Ѓорге Џонов

Редакција
Отворен е број и на Т-Мобиле 143 113 за лекување на фудбалскиот работник Ѓорге Џонов. „На нашиот другар, пријател фудбалски работник му претстои најважниот натпревар...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Хрватскиот фудбалер во Интер, Марсело Брозовиќ уплати 3.000 евра на Менче која бараше помош за операција на колкот

Редакција
Фановите на клубот Интер, „Интер клуб Македонија“ објавија дека хрватскиот фудбалер Марсело Брозовиќ уплатил 3.000 евра на сметката на нашата Менче Трповска, која треба да...
Спорт

Македонски фудбалски интернационалец кој игра во Косово, позитивен на корона вирусот

Редакција
Македонскиот фудбалски интернационалец Изаир Емини е позитивен на коронавирусот, објавија косовските медиуми, пишува „Екипа.мк“. Емини оваа сезона е член на косовскиот тим Дрита Гњилане, а...
Балкан

Турски фудбалер си го уби петгодишниот син: Го задушив со перница

Редакција
Турскиот фудбалер Сехер Токташ (33) призна дека го убил својот петгодишен син, кој го задушил со перница. Турските медиуми пренесуваат дека тој на 23. април...
Забава

(ВИДЕО) Ердоган кум на свадбата на турскиот фудбалер Месут Озил

Редакција
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган му беше кум на свадбата на фудбалерот на Арсенал, Месут Озил, кој се ожени за поранешната мис на Турција, Амина Гулсеу....
Спорт

Млад македонски фудбалер потпиша спонзорски договор со „Адидас“

Редакција
Младиот македонски фудбалер Димитар Митровски, кој што е дел од португалскиот тим „Спортинг Лисабон“ потпиша четири годишен спонзорски договор со познатата компанија за спортска опрема...
Спорт

(ВИДЕО) Хрватскиот фудбалер Модриќ го победи Роналдо во трката за најдобар фудбалер за 2018 година

Редакција
ФИФА го прогласи хрватскиот репрезентативец, Лука Модриќ, кој моментално игра за Реал Мадрид, за најдобар фудбалер за 2018 година. Тој го победи Кристијано Роналдо и...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Дарко Панчев: Градот го уништивме, дајте барем Водно да го спасиме

Редакција
Еден од најдобрите македонски фудбалери и воопшто спортисти во Македонија се вклучи во кампањата против изградбата на гасовод на Водно и преку видео порака побара...