еМагазин

Tag : г.г. Стефан

ЖИВОТ

Пендаровски, Спасовски и Џафери на божиќен ручек кај г.г. Стефан

Редакција
Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан, денеска...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Државниот врв на божиќен ручек кај г.г. Стефан

Редакција
Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан, денеска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Христос се роди, честит Божиќ

Редакција
Денеска православните верници го празнуваат христовото раѓање, Божиќ. Во божиќно послание на г.г. Стефан кое утринава беше прочитано во сите храмови се вели „да го...
ЖИВОТ

Велигденска порака на поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан

Редакција
Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан до сите верници од православна вероисповед упати велигденска порака по повод претстојниот празник Воскресение Христово...