еМагазин

Tag : Галеб

Бизнис

Продаден блок акции од охридски „Галеб“ за 81.000 евра

Редакција
Во блок-трансакција вредна 5 милиони денари или околу 81.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 1.721 акција од „Галеб“ АД Охрид. Акциите се продадоа...
Локално

Филм на бродот „Галеб“ на вториот ден од Филмскиот фестивал на плажа во Охрид

Редакција
Летен филм на брод на Охридското Езеро – уникатно звучи новитетот што ќе се случи на вториот ден на „Beach Film Festival“. Денеска сите заинтересирани...