еМагазин

Tag : години

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 29 години од основањето

Никола Осило
ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата. Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата. На настанот...
Локално

Ќе се реконструира најпознатата дискотека во Кавадарци

Никола Осило
Ќе се реконструира некогашната најпозната дискотека во Кавадарци која долго време е дувло на наркозависници. Со мнозинско „за” и само еден воздржан глас, Советот на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Деца раѓаат деца: Регистрирани 20 случаи на мајки под 15 години

Никола Осило
Во некои делови од нашата земја се уште се живее како пред два века, а најдобар показател за тоа е што деца раѓаат деца. Имено,...
Забава

(Видео) Бред Пит наполни 55 години: Почна во реклама за Левис, заврши како секс-симбол

Никола Осило
Еден од најпознатите актери на светот Бред Пит наполни 55 години, но и покрај тоа се уште важи за секс симбол во светот. Кариерата ја...
Забава ТОП СТОРИИ

Мадона наполни 60 години

Редакција
Поп кралицата Мадона денеска полни 60 години. Таа е еден од најпродаваните пејачи на сите времиња, а бројни генерации израснаа со нејзините бројни хитови. Се...