еМагазин

Tag : Градско

Локално

Се запали „Волво“ во движење на автопатот Велес-Градско

Никола Осило
На 27.11.2019 околу 14.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Велес – Градско, на околу 2 км. пред патарина „Стоби“, настанал пожар...
Локално

Жител на Градско му ја „олеснил“ платежната картичка на велешанец

Никола Осило
СВР Велес поднесе кривична пријава против З.К.(60) од с.Градско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски ситем”,...
Локално

Со влекач „Сканиа“ ја „реновирал“ кабината на патарината кај Градско и побегнал

Никола Осило
На 09.07.2019 година во 00.31 часот на наплатната станица „Градско“ влекач „Сканиа“ со косовски регистарски ознаки со приколка, управуван од засега  непознат возач, откако ја...
Локално

Скопјанец и жител на Градско се „расправеле“ со шипка и пиштол кај Росоман

На 13.05.2019 година околу 13.30 часот било пријавено дека во село Росоман бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.С.(24) од Скопје...
Локално

Масовна тепачка во ресторан во Градско

Никола Осило
На 28.12.2018 година во 23,10 часот во Полициската станица Велес, С.Ќ. (56) од Велес, пријавила насилство во ресторан лоциран на улицата „Александар Македонски“ во Градско,...
Бизнис

Поправен мостот кај Градско, од вечерва железнички сообраќај Велес-Гевгелија

Редакција
Бетонскиот мост на железничката пруга меѓу станицата Градско и крстосницата Кукуричани поради кој во прекин беше железничкиот сообраќај на Коридорот 10 е комплетно саниран и...