еМагазин

Tag : граничен премин

ДОБРОСОСЕДСТВО

Граничниот премин Белановце-Станчиќ помеѓу Македонија и Косво е пуштен во употреба

Редакција
Денеска официјално беше пуштен во употреба граничниот премин Белановце – Станчиќ, којшто ги поврзува кумановскиот регион со гњиланскиот во Косово. Преминот овозможува поврзување на граѓаните...
Локално

Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“

Редакција
Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“, информираа денеска надлежните. – За влез во државата се чека пет минути, а за излез четири минути, соопштија од...
Локално

МВР: Нормализиран сообраќајот на граничниот премин Ново Село-Златарево

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека е нормализиран сообраќајот за патнички возила на граничниот премин Ново Село-Златарево, кој беше во прекин поради пожар што избувна...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Ќе се отвора граничен премин Маркова нога со Грција

Редакција
Министрите во владата на 123. седница ја прифатија Информацијата во врска со потпишување на билатерална Спогодба меѓу Република Северна Македонија и Република Грција за отворање...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски: Контактираме со сите служби во регионот, се утврдува како избегал Груевски и кој му помагал

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски информираше дека внатрешната контрола на МВР и Обвинителството работат на утврдување на начинот на кој поранешниот премиер Никола Груевски...
Македонија

(Следете во живо) На Табановце и Богородица се чека до половина час

Редакција
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен,  а на граничните премини Табановце и Богородица, за излез од државата се чека...