еМагазин

Tag : Халк Банка

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Халк банка“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за банкарски услуги вреден 1,4 милиони евра

Никола Осило
Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за набавка на банкарски услуги во времетраење од три години склучи договор со „Халк банка“ АД Скопје....
Бизнис

Халк банка оствари добивка од 10,6 милиони евра

Никола Осило
Халк банка во текот на минатата година оствари добивка од 657 милиони денари или околу 10,6 милиони евра, што е зголемување во однос на претходната...
Локално

„Халк банка“: Нема повредени при грабежот, парите се осигурани

Редакција
По објавувањето на информацијата во некои медиуми во врска со вооружениот грабеж на филијала на „Халкбанк АД Скопје“ во Визбегово, Халкбанк АД Скопје ја проследува...
Локално

Вооружени разбојници ја ограбиле „Халк банка“ на Качанички пат

Редакција
Маскирани вооружени разбојници пред околу два часа ја ограбиле екоспозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово. Според првичните информации, вооружените лица влегле во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Халк банка го освојува македонскиот и регионалниот пазар

Никола Осило
Халк банка преку Македонската берза вчера соопшти дека преку емисија на акции ја зголемува основната главнина за 933 милиони денари или околу 15 милиони евра...
Бизнис

Халк Банка ја зголеми основната главнина за 933 милиони денари

Никола Осило
Врз основа на решението на Комисијата за хартии од вредност одобрена е XIV-та емисија на хартии од вредност по пат на приватна понуда, соопшти Халк...