еМагазин

Tag : иднина

Техно

IFA 2019: Samsung Electronics прославува пет децении од дизајнирање на иднината

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd., денес ја одбележи својата 50. годишнина на IFA 2019 и одржа прес конференција на која пред сите ја претстави својата визија...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Иднината не смее да зависи од лица кои не може да погодат ниту знаме на една земја

Редакција
Народот не се согласува овој септември да биде последниот во кој што ќе се слави независноста на Македонија, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Во...