еМагазин

Tag : инциденти

Балкан

(ВИДЕО) Се пееше „Македонија славна“: Тензично и инциденти на прославата на Денот на независноста на Грција

Редакција
Вчерашното обележување на Денот на независноста на Грција не помина без тензии, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. За прв пат властите во Грција забранија...
Македонија

МВР: До 19 часот евидентирани 20 случаи на прекршување на избирачкото право

Редакција
До 19 часот евидентирани се 20 случаи на прекршување на избирачкото право или нарушување на јавниот ред и мир за време на гласањето на денешниот...
Македонија

Акредитирани новинари незаконски снимале на гласачко место во Струмица

Редакција
МВР информира за седум попречувања на гласањето на неколку избирачки места. Во текот на денот од полицијата соопштија за уште 13 инциденти за време на...
Македонија

МВР: Нови шест инциденти за време на гласањето

Редакција
МВР информира дека се регистрирани нови шест нови инциденти за време на референдумското изјаснување по претходно евидентираните 13. По добиена пријава од Општинската изборна комисија...
Македонија

Комисија при Обвинителство: До 10 часот не е пријавен кривично правен или посериозен инцидент

Редакција
Комисијата за следење евентуални противправности сторени при организирањето и спроведувањето на референдумот информира дека до 10.00 часот утринава не е пријавен кривично правен настан или...