еМагазин

Tag : инфраструктура

Бизнис

Автопатот Скопје – Штип ќе биде пуштен до крајот на мај

Редакција
Автопатот Скопје-Штип ќе биде пуштен до крајот на мај, изјави денеска премиерот Зоран Заев од Струмица. „Важно за целата деловна заедница е инфраструктурниот развој. Интензивно...
Бизнис

Повеќе од една милијарда евра во патна инфраструктура во должина од 987 километри

Редакција
Една милијарда и 270 милиони евра се предвидени за инвестиции во патната инфраструктура, рече денеска премиерот Зоран Заев на прес-конференција која беше посветена на изградени...
Свет

Лидерите на Г20: Да се сузбие нееднаквоста, да се поддржат малите претпријатија

Редакција
Лидерите на земјите членки на Г-20, во завршната декларација од заклучоците од Самитот во Буенос Аирес, ја потврдија нивната посветеност во борбата против нееднаквоста и...