еМагазин

Tag : инспектор

Македонија

Откако го казни МВР, Османи се нуди да биде дел од кампања за почитување на сообраќајните правила

Редакција
Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека во саботата бил во јавен увид за употреба на Законот за употреба на јазиците и оти не се работи...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Да не треба сега Османи да го плаќаме и за контрола на употребата на албанскиот јазик?

Редакција
Во видео кое го постираше на својот Фејсбук профил, кое може да го крстиме како „ДУИ се подготвува за избори на големо“, вицепремиерот за европски...
Македонија

Кривична пријава за полициски инспектор за лажни свидетелства и диплома

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ш.(38) од ресенското село Асамати, поради постоење основи на сомнение дека сторил едно продолжено кривично дело „фалсификување исправа“. Пријавениот...
Македонија

Инспекторот Илиевски деградиран на пониско работно место

Редакција
Ѓорѓи Илиевски, Вишиот просветен инспектор и раководител на одделението за инспекциски надзор во високото образование, научните институти, ученичките и студентските домови ќе биде распределен на...
Македонија

На интернет петиција за поддршка на просветниот инспектор Ѓорги Илиевски

Редакција
На интернет е покренета петиција за поддршка на просветниот инспектор Ѓорги Илиевски. Станува збор за инспекторот кој соопшти дека неколку функционери незаконски се стекнале со факултетски звања...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Браво за храброста на инспекторов!: Твитерџиите со подршка за Илиевски кој обелодени дека владини функционери незаконски напредувале во академската кариера

Редакција
Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски кој обелодени дека владини функционери незаконски напредувале во академската кариера доби подршка на социјалните мрежи за неговата храброст. Државниот просветен инспекторат (ДПИ) изврши...
Македонија

Даночен инспектор обвинет за примање поткуп

Редакција
Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Примање поткуп од член 357 став 2 од Кривичниот законик....
Локално

Претепан градежен инспектор при контрола на дивоградба во Чаир

Никола Осило
На 08.05.2019 година околу 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Серава“ две непознати лица со разни предмети му нанеле повреди на Џ.И.(47)...
Македонија

Даночен инспектор во УЈП обвинет за примање поткуп: „Ќарил“ 5.000 евра

Редакција
Oсновното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Примање поткуп од член 357 став 4 во врска со...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Како инспекторот Муареми стана директор на Управа за финансиска полиција

Редакција
Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари. Арафат Муареми, директор на Управа за финансиска полиција и пред да дојде на оваа функција...