еМагазин

Tag : исчезнат

БАШ НИ Е ЌЕФ

83-годишниот маж од Драчево пронајден е на Водно жив и здрав

Редакција
Апелот за пронаоѓање на 83-годишниот Димитар Филиповски вроди со плод, пронајден е жив и здрав на Водно. „После повеќе од 24 часа, Кирил Насков на...
Локално

Исчезнал 42 годишен маж кој имал здравствени проблеми

Редакција
Во тетовската полиција вчера е пријавено дека 42-годишник од Мала Речица се оддачил од дома и не се вратил, а имал здравствени проблеми. Исчезнувањето го...
Да помогнеме

Исчезна Давид, синот на Зоран Роџер, семејството бара помош!

Редакција
Скопјанецот Зоран Илиев, познат во јавноста како Зоки Роџер апелира до јавноста да му помогне да го најде својот син Давид, објави „Фокус“. Давид има 28...
Македонија ТОП СТОРИИ

Исчезнатиот Пинета Секондо пронајден мртов, МВР со кривична за убиство за две лица

Редакција
На 31.05.2019 година Единица за насилен криминал при СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Ф. А. (27) и...
Да помогнеме

(Фото) Уште едно исчезнато лице: Се бара 35-годишниот Горан Атанасовски

Редакција
На социјалните мрежи се споделува апел за исчезнато лице 35-годишниот Горан Атанасовски од Скопје. „Последнни информации кои ги има семејството е дека е виден вчера...
Македонија

Грчките медиуми: „“Исчезнат“ поранешниот премиер на Скопје“

Редакција
„ПЈРМ: Се бара Н. Груевски – потерница за поранешниот премиер“; „Потерница за Груевски во ПЈРМ“; „„Исчезнат“ поранешниот премиер на Скопје“; „Никола Груевски недостапен за органите...