еМагазин

Tag : исчезнат

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Исчезнат е 34-годишниот Лазе Ристески од Прилеп

Редакција
Лазе Ристески, лице со посебни потреби, го напуштил домот вчера утрото во 6 часот и му се губи секаква трага, објави прилепскиот портал Маркукуле. Лазе...
Локално ТОП СТОРИИ

Исчезнатиот Александар Јошески од Прилеп пронајден мртов

Редакција
Потрагата по Александар Јошески од Прилеп, кој исчезна завчера, за жал заврши трагично. Од неговото семејство доцна синоќа на социјалните мрежи информираа дека тој е...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Исчезнат е Александар Јошески од Прилеп, од вчера му се губи секаква трага

Редакција
Александар Јошески од Прилеп е исчезнат од 21. февруари, информираат од семејството и замолуваат за помош. Последен пат бил виден кај автомеханичар „Цуцуло”, а потоа...
Локално ТОП СТОРИИ

Исчезнатото момче од Струмица заминало во Бугарија, каде живеела неговата мајка, нема информација дали е кај нејзе

Редакција
Дваесет и девет годишниот Марко Давчев од Струмица кој неговиот татко го пријавил за исчезнат на 9. декември, заминал во Бугарија, каде живеела неговата мајка, информираат...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали за исчезнатиот Марко Давчев од Струмица од МВР

Редакција
Дваесет и девет годишниот Марко Давчев од Струмица е исчезнат од 9. декември, а во информацијата во билтенот на Министерството за внатрешни работи стои дека...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Младиот Марко Давчев од Струмица исчезнат една недела, семејството моли за помош

Редакција
Марко Давчев (29) од Струмица е исчезнат една недела, а неговото семејството моли за помош. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Исчезнатото момче од Струмица заминало во Бугарија, каде...
Локално ТОП СТОРИИ

Иса Рушити од Теново е исчезнат веќе седми ден, 70 полицајци вклучени во потрагата

Редакција
70 полициски службенци денеска го пребаруваат теренот кај нивите и шумата во атарот на село Теново, Општина Брвеница каде што исчезна Иса Рушити во периодот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

По 5 месеци потврдено дека телото извлечено од бездна кај Демир Капија е на Илија, кој се водеше како исчезнат 2 години

Редакција
По пет месеци е потврдено дека телото извлечено од бездна кај Демир Капија кон крајот на март годинава е на Илија Лазаревиќ од Демир Капија,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Полицијата и семејството трагаат по исчезнат 35-годишен кумановец

Редакција
Триесет и петгодишниот кумановец, Самир Салиевски од вчера од 10 часот се води како исчезнат. Случајот е пријавен и во полицијата. Од СВР Куманово денеска информираат дека вчера во 22:00 часот во СВР Куманово, С.С.(21) од...
Да помогнеме

Апел за помош: Исчезнат е дедо Стојан веќе една недела, ако некој го препознае нека се јави на семејството

Редакција
На 25.10.2022 (вторник) околу 18 часот дедо Стојан од с. Орман излегол да фрли ѓубре пред дворот и не се вратил, информира неговото семејство. Пребаран...