еМагазин

Tag : исказ

Македонија

Ќе открие ли Боки 13 работи за случајот “Меѓународен сојуз“ кои не ги знаеме?

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13, кој е првоосомничен и во случајот поврзан со работењето на неговата невладина организација „Меѓународен сојуз“ или познат како „Рекет 2“...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски не чувствува вина за „Рекет“

Редакција
Пратеничката Фросина Ременски откако даде исказ во Кривичниот суд пред судија на претходна постапка за случајот „Рекет“ во изјава за медиумите рече дека не чувствува...
Македонија

Боки 13 нема посериозни нарушувања на здравјето

Редакција
Првоосомничениот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, вчера по вторпат не даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Откако му...
Македонија

Адвокатот Дуковски: Бојан Јовановски почна да повраќа и колабираше, не беше котактибилен

Редакција
Бојан Јовановски попладнево на носилка беше изнесен и со возило на брза помош и полициска придружба замина од Обвинителството за гонење организран криминал и корупција....
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева нема да дава исказ за „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е третоосоминчена во случајот „Рекет“, во оваа фаза нема да дава исказ во Обвинителството за гонење на организиран...
Македонија

Боки 13 утре за првпат ќе даде исказ за „Рекет“

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13, првоосомничениот во случајот „Рекет” утре за прв пат треба да даде исказ. Пред неколку дена тој не го направи тоа,...
Македонија

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка...
Македонија ТОП СТОРИИ

По Боки 13, денеска на Јанева е ред да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска треба да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“ во кој таа е третоосомничена. Таа во вторникот...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Јанева како Боки 13 не даде исказ за „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева...
Македонија ТОП СТОРИИ

Катица Јанева на распит за „Рекет“, откако истрагата заврши

Редакција
Поранешната специјална обвнителка, Катица Јанева денеска во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција е на распит за “Рекет“. Вчера од Обвинителството информираа дека истрагата...