еМагазин

Tag : исклучен

Македонија ТОП СТОРИИ

Тодоров едногласно исклучен од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Општинскиот комитет (ОК) на ВМРО-ДПМНЕ во скопски Карпош го исклучи поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, по препорака на Централниот комитет на партијата. Одлуката за...