еМагазин

Tag : КАМ маркети

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“

Редакција
Со огромно жалење ве известуваме дека по кратко боледување денеска почина нашиот почитуван основач и претседател Гоце Камчев, информираат од компанијата. -Гоце Камчев беше еден...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Маркетите на КАМ биле запечатени, бидејќи синоќа е прекинат пописот, велат од УЈП

Редакција
Инспектори на Управата за јавни приходи (УЈП) вршат контрола во маркетите на „КАМ“, која е насочена кон утврдување на фактичката состојба на залихите во магацин...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во КАМ се врши инспекциски надзор, се работи за редовна контрола, велат од ланецот маркети

Редакција
Ве известуваме дека во моментот се врши инспекциски надзор во КАМ маркетите, информираат од компанијата. „Се работи за редовна контрола. Оние објекти кои во моментот...
Бизнис

Невозможно е да има присуство на глушец во замрзнат производ, но повикавме надлежните да истражат велат од КАМ

Редакција
Компанијата КАМ, која својата доверба посветено ја гради повеќе од две децении кај домашните и потрошувачите во регионот, соработува исклучиво со домашни и странски производители...