еМагазин

Tag : Капиштец

Локално ТОП СТОРИИ

Осомничениот е во бегство: Обвинителство со детали за убиството во казиното во скопски Капиштец

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторил кривично дело убиство од член...
Локално ТОП СТОРИИ

Во казино во скопски Капиштец убиен 46-годишен жител на Арачиново

Редакција
Н.А. (46) од с.Арачиново е застрелан утрово во казино лоцирано на булевар „М.Т.Гологанов“ од страна на лице со кого претходно играле на апаратите во казиното,...
Локално

Го нападнал на паркинг пред кафана во Капиштец

Редакција
На 05.12.2019 во 00.10 часот во СВР Скопје, Б.Р.(28) од Скопје пријавил дека на 04.12.2019 околу 22.00 часот на паркинг пред угостителски објект на ул.„Васил...
Локално

(Видео+фото) Како изгледа: Почна со работа новото основно училиште „Киро Глигоров“ во Капиштец

Редакција
Почна со работа новото основно општинско училиште ООУ „Киро Глигоров“ во скопската населба Капиштец. Станува збор за прво ново – изградено училиште на територија на...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Масакрирани дрвја во скопски Капиштец

Редакција
Загрижени граѓани на социјалните мрежи постираа фотографии и видеа на кои може да се види како се сечат дрвја во скопската населба Капиштец. Тие регираат...
Локално

Тројца тепале сопственик на угостителски објект во Капиштец

Редакција
На 13.03.2019 во 05.30 часот во СВР Скопје, З.В.(51) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 01.30 часот во неговиот угостителски објект на улица „Народен...
Локално

Жена и ja нападнала ќеркичката „пред очи“ на детско игралиште во Капиштец

Редакција
На 10.03.2019 во 20.00 часот во СВР Скопје, Т.С.(34) пријавила дека истиот ден околу 13.00 часот на улица „Јуриј Гагарин“, во парк на детско игралиште,...