еМагазин

Tag : карате

Спорт ТОП СТОРИИ

Спасеновски од „Макпетрол“ меѓу осумте најдобри на светската карате-лига во Каиро

Редакција
Членот на скопски „Макпетрол“, Петар Спасеновски, се пласира меѓу осумте најдобри спортисти на турнирот од Светската карате-лига во Каиро. На силниот меѓународен собир во Египет,...
Спорт

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ учесници на светската карате-лига во Каиро

Редакција
Египетскиот главен град Каиро ќе биде домаќин на третиот турнир од Светската 1 Премиер карате-лига. Единствени учесници од Македонија ќе бидат членовите на „Макпетрол“, Петар...
Спорт

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ ќе настапат на Светската карате лига во Анталија

Редакција
Петар Заборски и Петар Спасеновски, членови на карате клубот „Макпетрол”, ќе учествуваат на претстојниот турнир од Светската премиер карате лига во Анталија. Меѓународниот собир во...
Спорт ТОП СТОРИИ

„Макпетрол“ е најуспешен клуб во 2023 според Карате федерацијата на Македонија

Редакција
Единаесет признанија доби клубот „Макпетрол“ на свеченоста „Најуспешни во карате спортот за 2023 година“ организирана од Карате федерацијата на Македонија (КФМ). За врвните резултати и...
Спорт ТОП СТОРИИ

Три медали од „Гран при Кроација“ за каратистите на „Макпетрол“

Редакција
Стефан Стојановиќ се закити со сребро, а Јована Мицовска и Данило Божовиќ освоија бронзени медали на меѓународниот карате турнир „Гран при Кроација“ што од 19...
Спорт ТОП СТОРИИ

Петар Заборски од „Макпетрол” освои бронза на светската карате лига во Атина

Редакција
Каратистот на „Макпетрол“, Петар Заборски, се закити со бронзено одличје на турнирот од светската лига што викендов се одржа во Атина. Во борбата за трето...
Спорт ТОП СТОРИИ

Бронза за Трајковски од „Макпетрол“ на Светските боречки игри

Редакција
Витомир Трајковски, каратист на „Макпетрол“, се пласира на третата позиција на Светските боречки игри кои што од 18 до 22 октомври се одржуваат во главниот...
Спорт

Македонскиот карате-тим освои бронза на медитеранскиот шампионат во Тунис

Редакција
Сениорската карате-екипа на Македонија се закити со бронзен медал на медитеранското првенство што викендов се одржа во Радес, Тунис. Дополнително, македонските претставници остварија и три...
Спорт

„Макпетрол“ ќе учествува на медитеранското карате-првенство во Тунис

Редакција
Осум членови на скопски „Макпетрол“ ќе учествуваат на медитеранското карате-првенство што од 19 до 21 мај ќе се одржи во Радес, Тунис. Клубот ќе има...
Спорт

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате-првенство за сениори

Редакција
Со шест златни, пет сребрени и две бронзени медали, карате клубот „Макпетрол“ оствари најдобар резултат на државното првенство за сениори што викендов се одржа во...