еМагазин

Tag : караван

БЕНЧМАРК

Распоред за инфо-денови за мерка 3 од ИПАРД-програмата 2014-2020

Редакција
Продолжува кампањата за информирање и едукација за инструментот за претпристапна помош на Европската унија за рурален развој – ИПАРД 2014 – 2020, од страна на...
Локално

(Галерија) Kараван на ДИК низ градовите: Едукација на гласачите за претседателските избори

Редакција
Едукативниот караван на Државната изборна комисија кој траеше во изминатите две недели заврши. Тој посети вкупно 15 градови и тоа Велес, Штип, Кочани, Кавадарци, Прилеп,...
Локално

Едукативниот караван на ДИК посети 12 градови

Редакција
Во пресрет на претстојните претседателски избори 2019, а со цел едукација на гласачите, Државната изборна комисија (ДИК) организира едукативен и информативен караван во склоп на...
БЕНЧМАРК

“Караванот за зелена економија“ го обиколи Скопје и околината

Редакција
Во текот на денешниот ден, во скопскиот регион, беше организиран Караван за зелена економија од страна на регионалниот проект „Вмрежување и застапување за зелена економија“,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уште малку време пријавување за Скопје на точак: Извадете точаците, стари и нови! Време е за Скопје на точак

Редакција
Замислете град со стотици илјади точаци. Тоа било Скопје во 60-те години кога немало место каде да го паркираш својот велосипед. Стари и нови, од...