еМагазин

Tag : кариера

Интервју ТОП СТОРИИ

Македонка гради успешна кариера на Малта со посредување за работа

Редакција
Во Малта сум точно една година. Никогаш не се гледав себе како лице кое може еден ден да го спакува својот живот во неколку куфери,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Силјановска професионално: Ќе стане ли омилената професорка, првата жена претседател

Редакција
еМагазин во серијал професионално Ви ги преставува кандидатите за претседател на државата. Која е Силјановска – Давкова Професорката на Правниот факултет „Јустинијан Први“, Гордана Силјановска – Давкова...
Локално

Кумановчанка направила кариера во УБК со три години образование

Никола Осило
СВР Куманово, до ОЈО Куманово, поднесе кривична пријава против три физички лица и две правни лица поради постоење основано сомнение дека сториле повеќе кривични дела...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе заврши ли со политиката со затвор: Политичката кариера на Никола Груевски во 30 точки

Редакција
Во Апелациониот суд денеска треба да одржи јавна седница за жалбата на поранешниот премиер Никола Груевски за пресудата за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство...