еМагазин

Tag : карневал

Забава ТОП СТОРИИ

Откажан карневалот во Струмица поради корона вирусот

Редакција
Годинашното издание на меѓународниот Струмички карневал заврши синоќа со одржување на концертот под маски, а останатите содржини што требаше да се одржуваат до 4 март...
Балкан ТОП СТОРИИ

Уште двајца заболени од коронавирус во Грција, се откажува карневалот во Патра

Редакција
Потврдени се уште два случаја на заболени од новиот коронавирус во Грција, еден кај детето на 38-годишната жена од Солун, другиот кај лице во Атина,...
Забава

(Фото) Алесандра Амбросио суперсекси од карнавелот во Рио

Редакција
Бразилската манекенката Алесандра Амбросио деновиве ужива во танцувањето на карневалот во Рио де Женеиро. Таа на својот Инстаграм профил ги почести своите фанови со неколку...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Македонска работа: Струмичкиот карневал годинава со „специјални маски“

Редакција
Треба ли надлежните во државата навремено да регираат и да забранат јавни собири по појавата на корона вирусот во Македонија е дилема која се наметнува...
Забава ТОП СТОРИИ

Во сабота во Струмица карневал, група со деца од Белград поради корона вирусот го откажа учеството

Редакција
Засега откажа една мала група со деца од Белград, поради препорака во нивното училиште да не се патува на екскурзии, а други откажувања немаме, информираше...
Свет

Автомобил влета во карневалска поворка во Германија и повреди најмалку 30 лица меѓу кои и деца

Редакција
Автомобил влетал во карневалска поворка во градот Волкмарсен во западна Германија, при што најмалку 30 лица биле повредени помеѓу кои и деца, јавуваат германските медиуми....
ЖИВОТ

(Фото) Николовски, Костадиновски и Мицкоски „најдобри другари“

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски сподели фотографија од Вевчани каде што во тек се подготовките за Вевчанскиот карневал. Овогодинешниот карневал се одржува под слоганот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Ојш? Ода ам, утре почвит Вевчански Карневал“!

Редакција
Звучниот и оригинален слоган „Кеојш“ преку кој што Вевчани ги повика граѓаните да станат Василичари, до сега, резултираше со голем одзив. Иако нѐ дели само...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Креативност, традиција и мајтап на карневалот „Прочка 2019“ во Прилеп

Редакција
Бројни маски, поединечни и групни, со учесници од разни возрасти, од повеќе градови од Македонија, беа дел од овогодинешново издание на карневалот „Прочка 2019“ во Прилеп....
ЖИВОТ

(Фото) Заев на Струмички карневал без маска

Редакција
Премиерот Зоран Заев, кој додека беше градоначалник на на Струмица редовно се маскираше, последниве неколку години на Струмичкиот карневал се појавува без маска. Тој присуствуваше...