еМагазин

Tag : катна гаража

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Штип ја доби првата катна гаража

Редакција
Штип ја доби првата катна гаража, која има 55 паркинг места. Гаражата е на два ката и се наоѓа до Домот на културата. Фото: Општина...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Во катната гаража кај ТЦ „Буњаковец“ оштетени 18 возила, приведено едно лице

Редакција
По немилиот настан кој утринава се случи во монтажната катна гаража зад ТЦ „Буњаковец“, градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, разговараше со Игор Стаменковски, командир...
Локално

На почетокот на јули ќе се одржи подготвително рочиште за раскинување на договорот за изградба на катна гаража кај „АвтоМакедонија“

Редакција
На 5 јули оваа година, во просториите на Основниот граѓански суд Скопје ќе се одржи подготвително рочиште за раскинување на договор поврзан со купопродажбата на...
Локално

(Фото) Скопје доби уште една галерија на урбана уметност

Редакција
Во катната гаража „26-ти Јули“, вчера беше отворена Skopje street art & graffiti gallery 2, а Скопје доби уште едно ново урбано обележје. Новата галерија...
Локално

Му го запалиле „Мерцедесот“ сред катна гаража

Редакција
На 03.10.2018 година во 01.39 часот пријавено е дека во катната гаража на улица „Стефан Јакимов Дедов“ било опожарено патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски...