еМагазин

Tag : Казахстан

Македонија

МНР: Нашите граѓани и дипломатскиот персонал во Казахстан се безбедни

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) соопшти дека редовно ја следи состојбата во Казахстан и дека преку Амбасадата во Нур – Султан е во постојана комуникација...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР: Нема повредени или загрозени македонски граѓани во Казахстан

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) информира дека согласно остварените комуникации со дел од граѓаните на Македонија кои во моментов се наоѓаат во Казахстан, тие се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Камерниот оркестар на Македонска филхармонија ќе одржи два концерти во Казахстан

Редакција
Денеска Камерниот оркестар на Македонската филхармонија отпатува во Казахстан, каде што ќе одржи два концерти – во Алмати на 5 септември и во Астана на...