еМагазин

Tag : километри

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Лозано со прекрасна изведба на „Километри“, од дома

Редакција
Најпознатиот македонски пејач, Лозано со својот бенд направи нова верзија на „Километри“, од дома, како што налагаат моменталните услови поради пандемијата со коронавирусот. Слушнете ја...
Свет

(Видео) Кина го отвори најдолгиот мост во светот: Ново светско чудо од 55 километри

Никола Осило
Кинескиот претседател Кси Џинпинг официјално го отвори најдолгиот мост во светот, колосален проект што ги поврзува Хонг Конг, Макао и континентална Кина. Мостот е долг...