еМагазин

Tag : кино

Техно

Остани дома: секој ден нов филм со MaxTV кино

Редакција
Македонски Телеком најавува филмски месец со MaxTV кино. Од 15 април ќе можете да уживате во некои од најдобрите македонски филмски достигнувања, овогодишните оскаровци и...
Забава

#СедиДома: 200+ бесплатни филмови во домашната видеотека Cinesquare Inbox x

Редакција
Дистрибутерската куќа „Катавеј“ од Скопје се приклучи во кампањата #СедиДома, овозможувајќи колекција од 200+ бесплатни филмови онлајн преку сопствената домашна онлајн видеотека Cinesquare. „Во време...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Долги редици за „Медена земја“ пред билетарница во кино во Белград

Редакција
„Фајв старс филм дистрибушн“ информираше дека пред билетарницата на салата на Културниот центар во Белград се формирале долги редици за карти за „Медена земја“. Сите...
Балкан ТОП СТОРИИ

Филмот „Џокер“ ја стресе Грција: Полиција упадна во две кина и вадеше малолетници

Редакција
Филмот „Џокер“ кој руши рекорди на гледаност ширум светот и досега го виделе речиси еден милион Грци, предизвика скандал во Грција, јавува дописникот на еМагазин...
Локално

(Галерија) Градски парк преполн, граѓаните уживаа во кино на отворено

Редакција
Уште една успешна скопска приказна во Градскиот парк. Топ атмосфера, многу публика и одлично дружење на филмската проекција „Господ постои, името ѝ е Петрунија” што...
Забава

„Господ постои, името и е Петрунија“ и „Џган“ може да се гледаат во Градски парк во киното на отворено

Редакција
„Господ постои, името и е Петрунија“ и „Џган“ се двата македонски филма што граѓаните ќе можат бесплатно да ги погледнат во киното на отворено, во...
ЖИВОТ

Горчливоста на „Медена земја“ присутна и во секојдневието: Дивите ги бркааат питомите

Редакција
„еМагазин“ имаше можност да присуствува на затворена проекција на „Медена земја“ во кино „Милениум“, филм кој по светскиот успех за прв пат се промовираше кај...