еМагазин

Tag : кластери

Македонија ТОП СТОРИИ

„Мекици Охрид“, „Слава Ресен“, „Свадба Скопје“, „Ифтарски вечери“ и „Погреби“: Во Македонија има 40 големи кластери

Редакција
Решенија на позитивни лица со Ковид-19 се издадени во Чаир, Гази Баба, Аеродром, Сингелиќ и Сарај. Епидемиолошките анкети укажуваат на бројни семејни кластери. Во периодот...
Македонија

Состојбата со корона вирусот во Штип и тетовско се смирува, од четири останаа две жаришта

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека состојбата со корона вирусот во Штип и тетовскиот регион се смирува. Тој информираше дека од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кластерите во Скопје од 15 пораснаа на 41: Најголем број од заболените се заразиле на семејни или на други собири

Редакција
Во изминатата недела се направи тестирање на контактите на веќе дијагностицираните заболени. Екипите на центрите за јавно здравје интензивно работеа на терен во овие неколку...