еМагазин

Tag : код

Македонија

КОД: Катица Јанева имала плата од 105.000 денари плус таен додаток, а Љубомир Јовевски од 80.000 денари

Редакција
„Код“ на телевизија Телма пресмета колкава плата земала поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Нејзинатата плата плус додатоци е во износ од 105.000 денари, а таа...