еМагазин

Tag : коктели

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Украинците создадоа дрон што фрла Молотови коктели направени од пиво

Редакција
Украинската армија разви беспилотно летало што фрла Молотови коктели кон непријателот, па едно шише пиво е денес оружје, пишува денеска Њујорк пост. Станува збор за...
Локално

Skopje Cocktail Week, настан во градот кој ја слави коктел културата

Редакција
Во периодот од 17 до 24 октомври, по трет пат, се одржува Skopje Cocktail Week, настан кој се случува на иницијатива и во организација на Гемак -компанија...