еМагазин

Tag : кошарка

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Пендаровски и сопругата играа кошарка со членовите на Специјалната Олимпијада

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска вчера играа кошарка со членовите на Специјалната Олимпијада.   View this post on Instagram   A post...
Спорт

Иницијатива за приклучување на Параолимпискиот комитет на Македонија кон регионалната кошаркарска лига во инвалидска количка „NLB Wheel”

Редакција
Денеска во Скопје, на иницијатива на Амбасадата на Република Словенија во Македонија и НЛБ Банка се организираше средба помеѓу претставници на словенечкото Здружение на параплегичари,...
Спорт ТОП СТОРИИ

Во тешка сообраќајна несреќа, загина кошаркарската легенда Благоја Георгиевски-Буштур

Редакција
Легендата на македонската кошарка Благоја Георгиевски-Буштур загина во сообраќајна несреќа, синоќа во Кисела Вода. Според неофицијални податоци, возилото на Буштур најверојатно поради голема брзина се...
Спорт ТОП СТОРИИ

Империјата на големата легенда: Колку беше богат Коби Брајант?

Редакција
Наследството на Коби Брајант се протега надвор од неговото време на кошаркарскиот терен. Тој беше познат и во деловниот свет како нов производител на брендови,...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Најдобрите 50. натпревари на единствениот Коби Брајант

Редакција
Светот и спортската јавност се уште не можат да поверуваат дека еден од најголемите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант заедно со неговата ќерка загинаа...
Свет ТОП СТОРИИ

Обожава танго и да готви, играл кошарка, работел како исфрлувач во ноќни клубови: Интересни факти за папата Франциск

Редакција
Во земјава денеска престојува поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск. Во продолжение неколку интересни факти за него: – Вистинското име на папата Франциск е Хорхе Марио...