еМагазин

Tag : кожа

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Со иновативната Еуцерин Hyaluron-Filler + Elasticity Day Rosé SPF30 ќе заборавите на бледата и уморна кожа

Редакција
Новиот Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Day Rosé SPF30 ги обедини на едно место докторите фармацевтите и новинарите. Настанот се случи во Скопје, во понеделникот во...
ЖИВОТ

Затоа што превенцијата е половина здравје: ДМ Дрогерие маркт организира бесплатни дерматолошки прегледи

Редакција
Како дел од кампањата за подигнување на свеста за женското здравје, компанијата ДМ Дрогерие маркт за прв пат оваа година организира бесплатни дерматолошки прегледи за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Eau roma water – тоник за лице од Lush: Смирувачки тоник за зрела, сува и/или чувствителна кожа

Редакција
Смирувачки тоник за зрела, сува и/или чувствителна кожа. Одличен е за нега на кожата после сончање, смирува црвенила, освежува и хидрира. Во преоптоварениот свет на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Buffy – путер за туширање од Lush: За мека, мазна, затегната и хидрирана кожа со здрав сјај

Редакција
Мелени: бадеми, ориз и азуки гравчиња помешани со исклучително хидрирачка основа од какао и шеа путер за сјајна и мека кожа на допир со затегнат...
ЖИВОТ

Истакнете ја Вашата внатрешна убавина и справете се со целулитот

Редакција
Надворешниот изглед го рефлектира вашето здравје и виталност. Со процесот на стареење, настануваат промени на кожата. Поради тоа, голем дел од женската популација инвестира во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

AVON ја лансира Distillery, колекција која ја застапува чистата убавина без компромиси

Редакција
Слушајќи го гласот на бројните добро информирани и општествено одговорни потрошувачи, AVON ја лансира Distillery, линија на вегански и алерго-тестирани производи за нега на кожа...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како да се однесуваме кон кожата за време на летниот период?

Редакција
Покрај неопходната фотопротекција која треба секој пациент да ја обезбеди за својата кожа со користење на креми со заштитен фактор, потребно е да одржува постојано...
ЖИВОТ

Витамин Ц со 30 портокали во 1 шише: Новиот супермоќен серум со чист витамин Ц од Anew

Редакција
Avon, првата компанија која го стабилизира витаминот Ц во 1996та година и е пионер во иновациите за нега  на кожа, го претставува ANEW серумот со...
ЖИВОТ

(Галерија) Jапонски ритуали, корејски тајни за блескава кожа: AVON ги лансира новите колекции за нега на кожа и тело

Редакција
AVON ги лансира новите колекции за нега на кожа и тело Mission, K-Beauty и Encanto: спој на најдоброто од далечните краеви на планетата за вистинско...
ЖИВОТ

Нов производ за помазна и помлада кожа – Eucerin®Hyaluron-Filler – ноќен пилинг и серум

Редакција
„Со возраста се успорува процесот на обновување на кожата. Тоа води до по-неефикасно ослободување од мртвите клетки, а кожата станува погруба и со нездрав сјај....