еМагазин

Tag : козметика

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) „Козметика Афродита“ прослави 50 години од своето постоење во Скопје

Редакција
Во присуство на водечките дами од словенечкиот козметички бренд Афродита, Звонка Новак Хабот, заменик директорка, Јудита Железник, одговорна за односи со јавноста и Катја Посл,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео/Галерија) „Дерма Бела“ – нова уметничка приказна на Рузвелтова

Редакција
Повеќе од 25 години водечки во естетската медицина и козметологија, претставници на најпознатите светски козметички брендови и единствени во допринесување за развој на науката кога...
ЖИВОТ

Во потрага по совршениот подарок за жените во Вашиот живот

Редакција
Во пресрет на денот на жената, кога настанува една сè општа позитивна шопинг еуфорија во потрага по совршениот подарок за жените, сигурно добро ќе ви...
Локално

Кои се најдобрите парфимерии и продавници за козметика во Скопје

Редакција
Град Скопје и агенцијата „SWOT Research“ специјализирана за анализа на квалитетот на услугата по пат на тајни купувачи, ги избраа најдобрите трговски објекти за 2018 година....