еМагазин

Tag : крем

Свет ТОП СТОРИИ

Русија тврди дека нема да ја наговара Белорусија за влез во судирот со Украина

Редакција
Кремљ ги отфрли шпекулациите дека целта на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Минск е да ја убеди Белорусија, која штотуку ја тестираше подготвеноста...
Свет ТОП СТОРИИ

Четирите окупирани украински региони денеска ќе бидат припоени кон Руската Федерација

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин денеска во 14 часот по средноевроспко време, на церемонија во Големата сала во Кремљ, ќе ги припои кон Русија четирите окупирани...
Свет ТОП СТОРИИ

Москва: „Имаме значителни воени загуби и тоа е голема трагедија за нас“

Редакција
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека Русија претрпела „значителни загуби“ во Украина. – Имаме значителни воени загуби и тоа е голема трагедија за нас,...
Свет ТОП СТОРИИ

Кремљ оцени дека преговорите со Киев се недоволно „суштински“, Зеленски е подготвен на компромис

Редакција
Кремљ денеска оцени дека преговорите со Киев се недоволно „суштински“, додека украинскиот претседател Володимир Зеленски рече дека е подготвен за „компромис“ кој, доколку се постигне,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се руските „пранкери“ кои го измамија Заев: Комичари или службеници на Кремљ?  

Редакција
Руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус станаа познати во глобални рамки преку аудио снимките од телефонски разговори со познати личности,...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Домашниот путер од лешници изработен од Пеце е вистински хит, бидејќи е повкусен и од „Нутела“

Силвана Жежова
Готвачот Пеце Клечкароски изработува уникатен домашен крем од лешници „Леска“ по кој „побудалува“ секој што ќе го вкуси. На шега вели дека кога тегла од кремот...