еМагазин

Tag : криминал

Македонија

Денеска нов протест за наводите за криминал на Онкологија

Редакција
Денеска од 18 часот за пред Влада е закажан нов протест за наводите за криминал на Клиниката за онкологија на неформалната група „Протест против убиството...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Сите сте знаеле за криминалот на Онкологија, а ништо не сте направиле, замолчете!

Редакција
Се уште нема ништо конкретно од предистрагата на Јавното обвинителство за наводите за криминал на Клиниката за онкологија, кои ги вознемирија и исплашија граѓаните, но...
Македонија ТОП СТОРИИ

Точно е дека имаше кражби на лекови, вели поранешниот директор на Онкологија, Васев

Редакција
Поранешниот директор на Клиниката за онкологија, Нино Васев за ТВ 24 потврди дека во неговиот мандат се случиле две кражби на лекови за што институциите биле...
Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска протест пред Владата и Министерството за здравство за наводите за криминал на Онкологија

Редакција
Денеска пред Владата и пред Министерството за здравство ќе се протестира за наводите за криминал на Клиниката за онкологија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Што објавија медиумите за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што објавија медиумите за наводите за криминал на Онкологија

Редакција
Освен дека се одземени компјутери, компјутерски податоци и друга документација од Клиниката за онкологија и два стана во Скопје, кои ќе бидат предмет на анализа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 му нуди на Абази “бомби„ за корупција и криминал на политичари, судии, бизнисмени…

Редакција
Во нов допис, Бојан Јовановски – Боки 13 на шефот на Јавното обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Ислам Абази му нуди снимки, фотографии,...
Македонија

(Видео) На Ахмети му се виновни СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ зошто ДУИ ја обвинуваат за криминал и корупција

Редакција
Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети на Фејсбук објави видео со изјави на функционери на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, како ја обвинуваат ДУИ...
Спорт

Скијачката федерација со поддршка за иницијативата за расчистување на сомнежите за злоупотреби во минатото

Редакција
Скијачката федерација (СФМ) ја поздравува иницијативата на заменик претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата, Љупчо Николовски и директорот на Агенцијата за млади и...
Свет

Интерпол предупредува на опасност од фалсификување вакцини против Ковид-19

Редакција
Меѓународната полициска организација Интерпол денеска предупреди дека меѓународната мрежа на организиран криминал може да се насочи кон новите вакцини против Ковид-19 и да се обиде да вметне во продажба лажни, фалсификувани...
Македонија

Русковска за „360 степени“: Сите што сакаат да ме пријават нека ги достават доказите до МВР!

Редакција
Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, ги повикува оние што имаат докази за некаков криминал да поднесат пријава против...