еМагазин

Tag : куршум

Локално ТОП СТОРИИ

Залутан куршум погодил велосипедист: Скопје е небезбедно место за живеење

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека 35-годишен велосипедист бил погоден од залутан куршум, на подрачјето на скопски Чаир. -На 17.06.2024 година во 19.45...
Македонија ТОП СТОРИИ

„И да пукате тешка артилерија, промената започна и нема да запре,“ вели Таравари за пронајдениот куршум во неговиот двор

Редакција
Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари се огласи во врска со пронајдениот куршум во дворот на неговата куќа, за кој што вели дека има...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР со детали за пронајдениот куршум во дворот на Таравари

Редакција
Министерството за внатрешни работи соопшти детали за куршумот кој беше најден во дворот на лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во Гостивар. Од таму...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Пронајден куршум во дворот на Таравари

Редакција
Во дворот на куќата на лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во Гостивар е пронајден куршум, објави телевизијата ТВ 21. Куршомот е пронајден утринава,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина тренер на Шкендија Арачиново, кој на семејна прослава беше погоден од залутан куршум

Редакција
Од фудбалскиот клуб Шкендија Арачиново, информираа дека починал младиот тренер Мерван Илјази. Тој неодамна беше погоден од залутан куршум за време на семејна прослава. Фото:...
Локално

Оштетена шофершајбната на жител на Сарај од залутан куршум

Редакција
Жител на Сарај пријавил дека од залутано зрно му била оштетена шофершајбната од неговото возило, соопшти Министерството за внатрешни работи. -Вчера во 15:00 часот Ш.А.(54)...
Локално

Секој куршум има мета – кампањата против пукање на веселби продолжи во Општина Теарце

Редакција
Колку далеку може да „патува“ куршум испукан во воздух, што доколку некој присуствува на веселба на која се пука, дали и каде смее да пука...
Локално

Залутан куршум паднал во продавница за бела техника во Куманово

Редакција
Куршум паднал во продавница за бела техника во Куманово, информираше денеска полицијата. Како што информираат од СВР Куманово, вработена во продавница за бела техника на...
Локално

Од залутани куршуми повредено момче и оштетена шофершајбна

Редакција
МВР соопшти дека вчера се забележани два инцидента од залутани куршуми – едниот во Кондово, каде е повредено момче, а другиот во село Љубин каде...
Локално

Заталкан куршум завршил во соба од куќа во Челопек, нема повредени

Редакција
Жител на тетовски Челопек во полиција пријавил дека ноќеска откако слушнал истрели, заталкан куршум завршил во една од собите во неговата куќа. – На 18.07.2022...