еМагазин

Tag : Лазар Нанев

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Лазар Нанев, третиот кандидат за член на Судскиот совет

Редакција
За двете места во Судскиот совет трет кандидат е судијата од Основниот суд Кавадарци, Лазар Нанев. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Во трка за две места во Судски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во трка за две места во Судски совет, освен Георгиев и Димовска, влезе и Лазар Нанев

Редакција
Судски совет (СС) на денешната седница ја утврди кандидатската листа за избор на двајца нови членови на Советот, кои треба да бидат избрани на местата...
Македонија

Судски совет постапува по случајот „Палермо” за судијата Лазар Нанев

Редакција
Судскиот совет денеска одржа работен состанок во врска со случајот „Палермо“ и присуството на судијата Лазар Нанев на фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Италија и...
Македонија

Фетаи и Тупанчевски на свој трошок го следеле фудбалскиот натпревар на македонската репрезентација во Палермо

Редакција
Обвинителката Фатиме Фетаи трошоците за следење на фудбалскиот натпревар на македонската репрезентација во Палермо, ги покрила сама. „Трошоците поврзани со следењето како на овој, така...