еМагазин

Tag : лекар

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Лекарот Ацо Трповски не е убиен во неговиот автомобил, што друго е познато за убиството?

Редакција
Матичниот лекар Ацо Трповски (67) не е убиен во неговиот автомобил во скопска Железара, каде беше пронајдено неговото беживотно тело, откри вчера заменик министерот за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лекарите вознемирени, комората бара расветлување на случајот со убиството на докторот во Железара

Редакција
Лекарската комора остро го осудува убиството на доктор што се случи синоќа во скопската населба Железара, кое предизвика силна вознемиреност кај докторската фела. „Истакнуваме дека...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Соништата од Широк Сокак се остварија во Словенија: Успешната приказна на д-р Ружица Мирчиќ Дорески

Редакција
За себе вели дека е чупе од Широк Сокак, жена од акција, во исто време и дисциплинирана и нескротлива. Таква била од секогаш, кога на...
Локално ТОП СТОРИИ

27-годишно лице се обидело да нападне лекар во Градска болница, скршило биро и компјутер

Редакција
Синоќа во 03 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.К.(27) од Скопје затоа што околу 01:10 часот во Градската општа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лекарска комора го осуди инцидентот во болницата во Тетово, итно ќе се испита случајот

Редакција
Лекарската комора најостро го осуди инцидентот кој се случи во болницата во Тетово, од која видео снимка од пациенти беше објавена на социјалните медиуми. -Барањето...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лажниот лекар од Вевчани ќе одговара за три дела

Редакција
Јавното обвинителство Скопје соопшти дека Основното јавно обвинителство Струга, постапувајќи по поднесена кривична пријава, оформи предмет против едно лице кое е пријавено за кривичните дела...
Македонија

Се уште не знае кој е лекарот кој во домашни услови лечел болна со Ковид-19, по што таа починала

Редакција
Откако Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДСЗИ) обелодени дека добиле претставка од здравствен работник, за починато лице инфицирано со Ковид-19, кое по утврдената дијагноза од...
Македонија

Рашковски, кој е во домашен притвор имал решение од судот да излегува и оди на лекар

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарски прашања за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, рече дека она што тој го знае е дека...
Локално

Лекар од Итна медицинска помош нападнат во Кавадарци 

Редакција
Вчера во ОВР Кавадарци, лекар од Итна медицинска помош од Кавадарци пријавил дека околу 11 часот, додека бил на работа заедно со неговиот медицински тим...
Свет

Исчезна лекарот кој го лекуваше рускиот опозициски лидер Навални во Сибир

Редакција
Лекарот од Сибир кој го лекуваше рускиот опозициски лидер Алексеј Навални откако му се слоши минатата година во Русија, исчезна, соопшти руската полиција. Полицијата во...