еМагазин

Tag : лекар

Македонија

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница, интервенирала и полицијата

Редакција
Лекар во Клиничката болница во Тетово пријавил дека бил нападнат од 32- годишен пациент по што интервенирала полицијата. Инцидентот се случил во текот на вчерашниот...
Македонија

Државен карантин и кривична за лицето кое го предизвика инцидентот во ГОБ „8 Септември“

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека 29-годишниот Б.С, кој синоќа од ГОБ „8 Септември“ се обиде насилно да го преземе мртвото тело на неговата...
Македонија

Лекар специјалист од Кавадарци позитивен на Ковид-19

Редакција
Лекар специјалист од Кавадарци е новиот позитивен случај на Ковид-19, потврди за МИА утрово доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје....
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: 7 здравствени работници се оздравени и вратени на работа

Редакција
Вкупно заболени регистрирани здравствени работници се 122 од кои, седум се оздравени и вратени назад на своите работни места, изјави на денешната прес-конференција, министерот за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Голем раст: 82 здравствени работници во Македонија позитивни на коронавирусот

Редакција
Продолжува да расте бројот на здравствени работници во Македонија кои се позитивни на коронавирусот. Според податоците на Институтот за јавно здравје, регистрирани се 82 случаи...
Македонија ТОП СТОРИИ

72 здравствени работници во Македонија позитивни на коронавирусот

Редакција
Продолжува да расте бројот на здравствени работници во Македонија кои се позитивни на коронавирусот. Според податоците на Институтот за јавно здравје, регистрирани се 72 случаи...
Македонија

Граѓаните кои имаат потреба од итна медициска помош за време на полициски час, може да одат на лекар

Редакција
Граѓаните кои имаат потреба од итна медициска помош за време на полициски час, можат без никаква дозвола да појдат до здравствена установа. Доколку бидат запрени...
Македонија ТОП СТОРИИ

Дури 69 здравствени работници во Македонија заболени со коронавирусот

Редакција
Продолжува да расте бројот на здравствени работници во Македонија заболени со коронавирусот. Според податоците на Институтот за јавно здравје, регистрирани се 69 случаи на заболување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Голем раст: 63 здравствени работници во Македонија заболени со коронавирусот

Редакција
Продолжува да расте бројот на заболени здравствени работници во Македонија заболени со коронавирусот. Според податоци на Институтот за јавно здравје, заклучно со податоци до 5....
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Куманово уште 4 новозаболени здравствени работници

Редакција
Една медицинска сестра од Здравствен дом Куманово е новозаболена од Ковид 19, а вчера, пак евидентирани беа тројца новозаболени здравствени работници, една медицинска сестра и...