еМагазин

Tag : лекар

Локално ТОП СТОРИИ

Притвор за лекарот од болница во Гостивар кој издавал и наплаќал за лажни ПЦР-тестови

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против лекар од Чегране осомничен дека сторил продолжено кривично дело – Злоупотреба на службена положба и овластување од член...
Локално ТОП СТОРИИ

Лекар од болницата во Гостивар издавал и наплатил за лажни ПЦР тестови

Редакција
Лекар од Гостивар изготвил и наплатил два лажни ПЦР тестови доби кривична пријава и е лишен од слобода Од СВР Тетово информираа дека претпладнево Одделение...
Свет

Почина докторот кој го лекуваше Алексеј Навални по неговото труење

Редакција
Почина докторот кој го лекуваше рускиот опозиционер, Алексеј Навални, во болницата во Омск по неговото труење, пренесоа агенциите. Од болницата соопштија дека Сергеј Максимишин, кој...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

39-годишниот доктор Ненад Панов од Кочани почина од компликации од Ковид-19

Редакција
Триесет и деветгодишниот абдоминален хирург Ненад Панов од Кочани е најновата жртва на Ковид-19 и покрај напорите на медицинските лица да ја подобрат неговата здравствена...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште еден лекар ја загуби битката со Ковид-19: Почина ортопедскиот хирург и уметник Драган Спасески

Редакција
Уште еден лекар, ортопедскиот хирург од Охрид, Драган Спасески (60) починал од компликации од Ковид-19. Освен по својата лекарска професија Драган Спасески е познат и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Лекарот и диџеј Игор Спироски: Ограничена гужва и носење на маски, драконска казна е запирањето на работата на музичарите и диџеите

Редакција
Лекарот интернист Игор Спироски, кој во слободно време работи како диџеј, објави статус на Фејсбук за тоа, како е да се биде директно најизложен на...
Македонија

Само во Македонија: Лекар нападнал колега во болницата во Куманово

Редакција
На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, информира...
Македонија

Приведен е напаѓачот на лекарот на Токсикологија, кој заврши на Ургентен поради повредите

Редакција
Министерство за внатрешни работи го приведе С.И (32) откако вчера го нападнал дежурниот лекар на Клиниката за токсикологија и против него ќе поднесе соодветна пријава....
Македонија

Дежурен лекар на Токсикологија завршил на Ургентен: Нападнат од татко на пациент, завршил со хематоми и расекотини

Редакција
Дежурен лекар на Токсикологија бил нападнат на неговото работно место и завршил на Ургентен центар поради хематоми и расекотини по телото, јавува телевизија „Сител“. Причина...
Балкан

Уште еден албански лекар ја загуби битката со Ковид-19

Редакција
Уште еден лекар во Албанија почина како последица на Ковид-19, што е шестти лекар кој ја изгуби битката со опасниот вирус. Станува збор за Зулиха...