еМагазин

Tag : колега

Локално

Вработена во Клинички центар пријавила физички напад од колега

Никола Осило
На 29.10.2019 во 11.45 часот, во СВР Скопје, С.С.(51) од Скопје пријавила дека околу 04.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека била на работното...
Локално

Полицаец со „Хермелин“ прегазил колега

Никола Осило
На 29.07.2019 година било пријавено дека околу 18,05 часот во кругот на касарна „Ѓорче Петров“, каде се сместени оклопните возила „Хермелин“, полициски службеници вршеле проверка...
ЖИВОТ

Полицискиот синдикат со сочувство за колегата кој загина на скопската обиколница

Редакција
Со големо големо ја примивме веста за трагичната смрт на вашиот син, сопруг и татко Сафет Бајрами, информира Македонскиот полициски синдикат. „Дозволете ни во овие...
Локално

Полицаец застрелал колега во касарната Илинден

Никола Осило
На 03.05. 2019 околу 15,00 часот пријавено е дека во касарна Илинден полицискиот службеник З.М. (26) при подготовка на оружјето за чистење го погодил во...
Локално

Драма во Агенцијата за аудио и аудивизуелни услуги: Колега и се заканувал со нож

Никола Осило
На 09.01.2019 во 14.48 часот Ш.Т. пријавила  дека во канцеларија на ул.„Македонија“ на Агенција за аудио и аудиовизуелни услуги нејзиниот колега Н. З. почнал вербално...
Локално

Ловџија застрела колега во Крива Паланка

Никола Осило
На 30.12.2018 година околу 10,00 часот во Полициска станица Крива Паланка, од здравствен дом Крива Паланка, било пријавено дека бил донесен М.Р.(57) со телесни повреди...
Локално

Несекојдневен случај: Ја нападнала сопругата на колега од работа

Никола Осило
На 24.10.2018 година во 15.00 часот во Полициската станица Центар, С.Ј.(34) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 10.00 часот во канцеларија на приватна фирма,...