еМагазин

Tag : колега

Локално ТОП СТОРИИ

Вработени во Комунална хигиена натепале колега оти чистел ѓубре, наместо да протестира

Редакција
Денеска (10.07.2023) во 00.05 часот на подрачјето на Гази Баба полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Ц.(28)...
Македонија ТОП СТОРИИ

Војник повреден од колега, при примопредавање на смена и проверка на оружје во касарната Илинден

Редакција
Војник од касарната „Илинден“ вчера бил хоспитализиран во Градската општа болница „8-ми Септември“ откако бил повреден од негов колега, соопшти МВР. – Вчера околу 14:50...
Локално

Маж тешко повреден од колега во скопска фирма

Редакција
На 08.11.2020 во 15.20 часот од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ -Скопје било пријавено дека кај нив бил донесен А.Р.,со тешки телесни повреди,здобиени додека бил на работа...
Македонија

Само во Македонија: Лекар нападнал колега во болницата во Куманово

Редакција
На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, информира...
Локално

Ловџија застрела колега во градите во струмичко

Редакција
На 26.01.2020 во Полициската станица Струмица било пријавено дека во 08.00 часот на место викано „Чепели“, атар на село Раборци, струмичко, Н.Н.(64) од Струмица, додека...
Локално

Трагедија: Со возило на Комунална хигиена прегазил колега при собирање смет

Редакција
На 23.11.2019 околу 09.40 часот пријавено е дека во с.Батинци, Скопје С.И.(62) од Батинци управувајќи товарно моторно возило “волво” на Комунална хигиена Студеничани ,додека собирале...
Локално

Вработена во Клинички центар пријавила физички напад од колега

Редакција
На 29.10.2019 во 11.45 часот, во СВР Скопје, С.С.(51) од Скопје пријавила дека околу 04.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека била на работното...
Локално

Полицаец со „Хермелин“ прегазил колега

Редакција
На 29.07.2019 година било пријавено дека околу 18,05 часот во кругот на касарна „Ѓорче Петров“, каде се сместени оклопните возила „Хермелин“, полициски службеници вршеле проверка...
ЖИВОТ

Полицискиот синдикат со сочувство за колегата кој загина на скопската обиколница

Редакција
Со големо големо ја примивме веста за трагичната смрт на вашиот син, сопруг и татко Сафет Бајрами, информира Македонскиот полициски синдикат. „Дозволете ни во овие...
Локално

Полицаец застрелал колега во касарната Илинден

Редакција
На 03.05. 2019 околу 15,00 часот пријавено е дека во касарна Илинден полицискиот службеник З.М. (26) при подготовка на оружјето за чистење го погодил во...