еМагазин

Tag : комунална хигиена

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Кабтел“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на метлачка вреден 349.000 евра

Редакција
ЈП „Комунална хигиена“ Скопје по распишаниот тендер за набавка на машина за метење на јавни сообраќајни површини-метлачка до 5м3 склучи договор со трговското друштво за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на бензин и други горива вреден милион евра

Никола Осило
ЈП „Комунална хигиена“ Скопје по распишаниот тендер за набавка на горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од...
Локално

(Галерија) Во Скопје опожарени осум контејнери на различни локации

Редакција
Два новопоставени контејнера со зафатнина од 3,2 мeтри кубни, биле опожарени во текот на изминатата ноќ на главната улица во населбата Ѓорче Петров. Во истиот...
Локално

Убава вест за скопјани: Заостанатиот долг од сметките за отпад ќе се наплатува без камата

Никола Осило
Жителитe на Град Скопје кои имаат заостанат долг кон ЈП Комунална хигиена-Скопје на заедничката сметка со ЈП Водовод и канализација по основ неплатени сметки за...
Бизнис

Скопска „Комунална хигиена“ со добивка од 15.7 милиони денари

Редакција
Во првите шест месеци од 2019 година, јавното претпријатие „Комунална хигиена“ од Скопје оствари вкупни приходи во износ од 605.824.837 денари и во однос на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Мотиви“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за привремени вработувања вреден 1,8 милиони евра

Никола Осило
ЈП „Комунална хигиена“ Скопје по распишаниот тендер за ангажирање на агенција за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување „Мотиви“ Скопје. Вредноста на...
Бизнис

Комунална хигиена лани со добивка од 22,2 милиони денари

Редакција
Согласно со годишната сметка за 2018 година ЈП „Комунална хигиена“ Скопје има остварено вкупни приходи во износ од 1.196.348.618 денари што е за 0,85% помалку...
Локално

ЈП „Комунална хигиена“-Скопје: Опожарени 40 контејнери изминатите два месеци

Редакција
Вкупно 40 контејнери наменети за собирање на комуналниот отпад во текот на изминатите два месеца беа опожарени и целосно уништени, информираат од ЈП „Комунална хигиена“-Скопје. „Покрај...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Каргомакс“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на две специјални возила вреден 459.000 евра

Никола Осило
ЈП Комунална хигиена Скопје по распишаниот тендер за набавка на две специјални комунални возила за собирање и транспортирање на комунален отпад со страничен утовар од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Шилегов најави ново јавно претпријатие за улични кучиња, „Вардариште“ ќе стане минато

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов донесе одлука од денеска да почне постапка за формирање ново јавно претпријатие кое ќе биде задолжено за третман и...