еМагазин

Tag : војник

Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца припадници на Армијата, подофицер и војник позитивни на коронавирусот

Редакција
Во текот на денешниот ден потврдени се два случаи на припaдници на Армијата кај кои на тестот за Ковид-19 се покажани позитивни параметри. И двајцата...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Грчки војник стана топ тема во Грција, оти скокајќи со падобран пееше националистичка песна за Македонија

Редакција
Младиот Манолис Булис од Крит е суспендиран од школата за падобранци на Генерал штабот на Грчката армија, и против него моментално се води интерна истрага, бидејќи...
Македонија

АРМ чека „специјализирани служби“ да спроведат истрага за војникот Слаѓан Бојковски, посочен како креатор на лажни вести

Редакција
АРМ чека „специјализирани служби“ да спроведат истрага за војникот Слаѓан Бојковски, посочен како креатор на лажни вести, пишува Мета.мк. Во зависност од тоа што ќе...