еМагазин

Tag : Македонски брод

Локално ТОП СТОРИИ

21-годишник убил 31-годишен професионален војник на АРМ

Редакција
Поради банална вербална расправија од приватна природа, 21-годишник од селото Суви Дол, Македонски Брод, убил 31-годишен професионален војник во АРМ. Убиството се случило во двор...
Македонија

Ацо Новески прв независен кандидат за градоначалник на Македонски Брод

Редакција
Дипломираниот правник Ацо Новески е првиот независен кандидат за градоначалник на Општина Македонски Брод. Вработен е во матичната служба во Скопје, претходно ангажиран во Одделението...
Македонија

Две независни советнички листи поднесени во Македонски Брод

Редакција
За претстојните локални избори, во Македонски Брод се поднесени две независни советнички листи кои ги предводат членови на актуелниот советнички состав во Општината. -Во нашата...
Македонија

Жена од Македонски Брод се породила во амбулантно возило на пат кон Прилеп

Редакција
Мирјана Стојческа од Самоков, Македонски Брод, засекошаш ќе го памети утрото на 2 мај, кога своето четврто дете, ќерката Ева Стојческа ја породила во болничко...
Локално

Татко, мајка и ќерка физички се пресметале со маж во Македонски Брод

Редакција
На 03.05.2020 во 12.30 часот било пријавено дека во Македонски Брод, на ул.„Иво Лола Рибар“, по претходна вербална расправија поради нарушени меѓусебни односи, дошло до физичка...
Локално

Ловочувар застрелал жител на Македонски брод во одгледувалиште на диви свињи

Редакција
На 28.01.2020 во Полициската станица Македонски Брод било пријавено дека во 09.50 часот во Здравствен дом Македонски Брод со повреди бил донесен С.П.(63) од Македонски...
Локално

Почина возач откако со „Голф“ излетал од патот Македонски Брод-Самоков

Редакција
На 27.08.2019 во 18,10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод – с.Самоков, пред влезот за с.Ковче В.З.(46) од с.Растеш-Македонски Брод, управувајќи патничко...
Локално

МВР кривично го гони екс-градоначалникот на Македонски брод и уште шест лица за „присвојување“ извор на вода

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против М. В. (60) од Македонски Брод за сторено кривично дело „помагање“ во врска со...
Локално

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Македонски брод

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против М.В.(60) од Македонски Брод поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба...
Локално

Дивееле во дискотека во Македонски брод

Редакција
На 10.02.2019 година во 02,50 часот било пријавено дека во Македонски Брод во диско клуб Ј.Р.(22) и А.Л.(26) и двајцата од Македонски Брод го нарушиле...