еМагазин

Tag : ФБИ

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) 21 годишен американски војник објави доверливи информации за улогата на САД во војната во Украина, ФБИ го уапси

Редакција
Весникот Њујорк тајмс синоќа го објави идентитетот на лицето кое веројатно стои зад протечените строго доверливи документи на американската влада, а за што моментално истрага...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО/ФОТО) Дали Хитлер побегнал со подморница во Аргентина, што открил ФБИ?

Редакција
Неодамна декласифицираните документи на американското Федерално истражно биро (ФБИ), покажуваат дека службата водела истрага за наводите дека германскиот нацистички лидер Адолф Хитлер не извршил самоубиство...
Свет

Уапсен осомничен за подготовка на напад на Белата куќа и други објекти во САД

Редакција
Оперативци на Федералното биро за истраги (ФБИ) синоќа задржале осомничен од сојузната држава Џорџија за кој се вели дека подготвувал напад на Белата куќа и...
Свет

Директорот на ФБИ ја обвини Русија за мешање во САД

Редакција
Директорот на американското Федерално биро за истраги (ФБИ) Кристофер Реј изјави дека Русија продолжува да поттикнува раздор во САД, преку ширење лажни вести, пропаганда и...