еМагазин

Tag : Доналд Трамп

Свет ТОП СТОРИИ

„Го видов на телевизија, згодно момче,“ изјави Бајден за уапсениот Трамп

Редакција
Американскиот претседател Џо Бајден се насмеа кога новинарите го прашаа да ја искоментира фотографијата на неговиот претходник Доналд Трамп направена за време на неговото апсење...
Свет ТОП СТОРИИ

Повторно уапсен поранешниот американски претседател Трамп

Редакција
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска пристигна пред судот во Мајами за да се соочи со федералните обвиненија, при што повторно беше официјално уапсен. Тој...
Свет ТОП СТОРИИ

Канаѓанка се обидела да го отруе Трамп, и се заканува повеќе од 20 години затворска казна

Редакција
Канаѓанката Паскале Фериер се изјаснила за виновна за испраќање заканувачко писмо натопено во рицин, потенцијално смртоносен отров, до поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во Белата...
Свет

Трамп криел плаќања на странски влади кон неговиот хотел во Вашингтон

Редакција
Компаниите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се обидоа да скријат исплати од повеќе милиони долари од странски влади кон неговиот непрофитен хотел во центарот...
Свет

СЗО препорача коктел од антитела против Kовид-19 развиени од компаниите „Регенерон“ и „Рош“ за пациенти со висок ризик од хоспитализација

Редакција
Комисија на Светската здравствена организација (СЗО) денеска препорача употреба на коктели од антитела против Ковид-19 развиени од компаниите „Регенерон“ и „Рош“ за пациенти со висок...
Свет ТОП СТОРИИ

Проштален говор на Трамп: Нашето движење допрва почнува

Редакција
Во своето проштално видео обраќање, американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ја поздрави новата администрација и рече дека сега, додека се подготвува да ја предаде...
Свет

Tемелно чистење на Белата куќа пред доаѓањето на новите станари

Редакција
За само пет часа, цела армија помошен персонал ќе треба да ја подготват Белата куќа за новите станари, двојката Џо и Џил Бајден. Претседателот во...
Свет ТОП СТОРИИ

Трамп трајно блокиран на „Твитер“: Пораките што ги пишувал го мобилизирале народот за насилствата во Конгресот

Редакција
Социјалната мрежа „Твитер“ синоќа соопшти дека итно и засекогаш го блокира Твитер-налогот на претседателот на САД, Доналд Трамп. Компанијата смета дека актуелниот претседател ги нарушил...
Свет

Членови на администрацијата и блиски соработници на Трамп поднесоа или најавија оставки

Редакција
Членови на администрацијата и блиски соработници на американскиот претседател Доналд Трамп поднесоа или најавија оставки денеска, ден откако приврзаниците на Трамп упаднаа во зградата на...
Свет

Меркел: Виновник за насилствата е Трамп

Редакција
Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека виновник за упадот на демонстрантите во американскиот Конгрес е Доналд Трамп, кој не го призна поразот на претседателските...